kortit saatu / Vunukat
Olen ehdottomasti joulukortti-ihminen. On mukavaa saada postissa ihan oikea kortti. Oikea kortti tuntuu ihan eriltä, kuin viesti tai kaikille suunnattu yhteinen toivotus facessa tai instagramissa.
Siksipä aion itsekin laittaa kortteja postiin. Tämän vuoden kortit ovat niin kivoja, että niistä voi tehdä vaikka tauluja. (Minulla on muuten itselläni joistakin saamistani korteista tehtyjä tauluja.)
Nämä kortit löytyvät Vunukat-nettikaupasta. (Samasta, mistä kiva Maatuska-julistekin on.) Valikoimasta löytyy joulukorttien lisäksi muitakin painotuotteita.
Laitoimme muuten jo lasten kanssa kuusen kuistille, ja pipareitakin olemme leiponeet jo pariin otteeseen. Nyt kirjoitan joulukortit ja sitten olisikin aika juoda glögiä ja syödä suklaata. Ei stressata joulusta, eihän!
(ps. Joulukortit pitää laittaa postiin punaisessa kuoressa joulun ikimerkillä 12.12. ja tavallisella postimerkillä 19.12.)
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
Kommentti ilahduttaa aina! Kiitos!